annakempisty.pl

Znaki zodiaku i planety: jak je czytać w kosmogramie?

mar 3, 2022 porady

Możliwość przewidywania przyszłości interesowała ludzkość od zawsze tak samo jak tajemnicze ruchy planet. Nic więc dziwnego, że w tym naturalnym procesie astrologicznym upatrywano i upatruje się możliwości nie tylko poznania tajemnic przyszłych zdarzeń, ale również wiedzy o nas samych, naszej naturze i tendencjach oraz rzeczach, na które powinniśmy być szczególnie wyczuleni i możliwie starać się je omijać.

Kosmogram – czym jest?

Kosmogram to graficzne przedstawienie unikalnego układu planet w momencie, gdy przyszliśmy na świat. Mapa nieba w chwili naszego narodzenia generowana jest na podstawie przedstawienia bardzo precyzyjnych informacji, dotyczących tej chwili. By wygenerować kosmogram należy podać datę swojego urodzenia, miejsce oraz dokładną godzinę narodzić – bowiem to właśnie precyzyjność tej informacji warunkuje położenie ascendentu i wartościowości informacji odczytywanych później na podstawie kosmogramu.

Kosmogram i znak zodiaku to określenia bardzo zbliżone do siebie, choć znak zodiaku jest informacją, która w znacznej większości przypadków jest dużo bardziej znana. Na podstawie znaku zodiaku sporządzany może być horoskop dzienny, tygodniowy, miesięczny lub opis jakie przymioty wedle niego możemy posiadać. Kosmogram jest informacją zwrotną o dużo większej precyzyjności i poziomie zindywidualizowania względem jednostki.

Kosmogram – jak wygląda?

Kosmogram posiada kształt koła, na którego zewnętrznej stronie umieszczone są symbole znaków zodiaków. Rozpatrując kosmogram, znaki zodiaku rozumie się jako zbiór konkretnych cech, znaczeń oraz pojęć, ponieważ wszyscy z nas mieszczą się na jakimś miejscu na kontinuum cech wszystkich 12 znaków. Wewnętrzna część okręgu zawiera oznaczenia planet. To właśnie planety odpowiadają w konkretny sposób jakie zachodzą w nas procesy psychiczne i jak wyglądają poszczególne aspekty naszego życia. Planety z powodzeniem mogą wchodzić w interakcję między sobą, co określane jest mianem aspektów. Centralna część kosmogramu to puste koło symbolizujące ziemię. Na odwrót niż w powszechnej wiedzy o funkcjonowaniu ruchu planet – tu ziemia jest w centrum, ponieważ analizie poddawane są wpływy planet na nas.

Kosmogram podzielony jest na kawałki, swoiste sekcje, nazywane domami. Charakteryzują one konkretne strefy życia człowieka, w których oddźwięk mają różne elementy życia i konstrukcji psychicznej. Na grafice przedstawione zostały osie, które wyznaczają ascendenty i descendenty – wedle osi poziomej, immum coeli i medium coeli – wedle osi pionowej.

Kosmogram – jak działa?

Działanie kosmogramu opiera się na wiedzy astrologicznej oraz zasadach fizyki kwantowej. Zasada mu przyświecająca to przekonanie, że powstajemy w konkretnym momencie rzeczywistości i cechy tego momentu już zawsze będą w nas, nam towarzyszyć, określać nas i warunkować. Mapa urodzeniowa opowiada o tym, co zamieszkuje naszą psychikę, niejednokrotnie dręczy naszą świadomość i podświadomość oraz w jaki sposób dążyć musimy do rozwijania pełni własnego potencjału.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *