annakempisty.pl

Papieżyca – znaczenie i interpretacja karty

gru 22, 2021 Bez kategorii

Papieżyca, zwana inaczej kapłanką, jest jedną z kart klasycznego tarota, a numerem jej przyporządkowanym jest liczba 2. Papieżyca jest połączona z siłą Księżyca i w zwykłym położeniu symbolizuje najczęściej wewnętrzny spokój, mądrość i tajemniczość. W jaki sposób jest przedstawiona jej postać na kartach tarota? Co oznacza wylosowanie Papieżycy w problemach dotyczących miłości, zdrowia lub pieniędzy?

Najpopularniejsze przedstawienia postaci Papieżycy

Aryckapłanka jest przedstawiana najczęściej jako siedząca kobieta w podeszłym wieku z rękoma ułożonymi na kolanach. W dłoniach trzyma najczęściej świętą księga judaizmu – Torę, natomiast tron na którym siedzi, znajduje się pomiędzy filarami z wyrytymi oznaczeniami w postaci liter „J” i „B”. Jest to bezpośrednie nawiązanie do murów słynnej Świątyni Króla Salomona, ponieważ sama postać Papieżycy jest inspirowana postacią Shekhinah – żydowskiej Kapłanki.

Papieżyca a miłość

Karta papieżyca, wylosowana w obliczu problemu miłosnego, oznacza spokój i koncentrację na wartościach, które dla partnerów mają pierwszorzędne znaczenie. Są nimi najczęściej duchowość i samorozwój, a także pogłębianie swojej wiedzy. Oznacza to, że w związku większa waga jest przywiązywana do potencjalnej przyszłości, niż do bieżących i aktualnych spraw. Wydźwięk całej karty jest pozytywny, ponieważ wskazuje na wzajemny szacunek z obu stron, jednak naturalne może być pojawienie się błahych i drobnych problemów, które będą hamowały pełen rozwój takiej relacji. Inaczej jest w przypadku wylosowania karty w pozycji odwróconej – w takim przypadku oznacza ona utratę zainteresowania partnerem oraz stopniowe wycofywanie się jednej ze stron. Odwrócona Papieżyca symbolizuje egoistyczne podejście i izolację, co w perspektywie długoterminowej może stanowić znaczny problem w codziennym funkcjonowaniu partnerów.

Papieżyca a pieniądze

Papieżyca jest jedną z najkorzystniejszych kart związanych z aspektami pieniężnymi. Arcykapłanka stanowi metaforę nie tylko mądrości życiowej, ale również i rozsądnego dysponowania środkami finansowymi, co będzie skutkować wymiernymi efektami w niedalekiej przyszłości. Karta ta nie oznacza jedynie oszczędzania i odkładania funduszy, lecz przemyślane inwestowanie i pomnażanie swojego kapitału. Wylosowanie Papieżycy w odwróconej pozycji oznacza natomiast związane z tym aspektem zagrożenia, które początkowo będą sprawiały pozory łatwego sposobu na zwiększenie swojego majątku, natomiast w ostatecznym rozrachunku przyniosą danej osobie więcej szkód i strat finansowych.

Papieżyca a zdrowie

Wylosowanie karty jest związane z pojawieniem się problemów zdrowotnych, które bezpośrednio będą związane z kobiecymi narządami płciowymi. Papieżyca wskazuje na pierwotną przyczynę dolegliwości, która pochodzi ze strony zaburzonego cyklu menstruacyjnego, związanego najczęściej z menopauzą. Powodem utraty zdrowia może być również pojawienie się dolegliwości o podłożu emocjonalnym, które również bardzo często utożsamiane są z problemami dotykającymi płeć żeńską.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *