annakempisty.pl

Kursy Tarota – gdzie znaleźć?

paź 28, 2021 porady

Tarot – historia

Opinie historyków na temat pochodzenia Tarota są podzielone. Niektórzy twierdzą, że historia tych magicznych kart sięga nawet starożytnego Egiptu. Założenie to ma swoją podstawę w teorii okultysty Antoine Court de Gebelin’a, zgodnie z którą 22 karty tarota Arkana Wielkie przypominają właśnie egipskie hieroglify. Człowiek ten jako pierwszy badał pochodzenie i znaczenie Tarota. Większy rozwój oraz szersze rozwijanie się ezoteryki miało miejsce na przełomie XIX i XX wieku za sprawą francuskich i angielskich okultystów.

Najstarsze talie tarota pochodzą z 1450 roku. W talii Tarota znajduje się 78 kart – 56 z nich to Arkana Mniejsze, a 22 to Arkana Większe (arkana – tajnik, sekret). Każda z nich ma swoje indywidualne znaczenie oraz sposób interpretacji. Przez wielu ludzi uznawane są za mające w sobie niezwykłą magiczną moc, pozwalającą na korzystanie z mocy własnej podświadomości. W obecnych czasach dostępnych jest wiele różnych rodzai kart Tarota, różniących się od siebie techniką lub własną interpretacją wróżbity. Istnieje nawet talia opierająca się na enochiańskim systemie magicznym, w której to Arkana Wielkie to 30 kart, zamiast 22. Jej autorami byli B.G. Schueler.

Moc Tarota

Czytanie z kart jest pracą, którą wykonuje się wraz z osobą, której stawiane są karty.  Wiąże się ona z niezwykłymi emocjami, pracą nad problemami oraz odczytywaniem informacji, które mogą być pomocne przy znalezieniu wyjścia z niejednej problematycznej sytuacji. Jest to nadzwyczajne zjawisko ezoteryczne, umożliwiające nabycie wiedzy użytecznej przy decydowaniu o własnym życiu.

Wróżenie jest zjawiskiem mającym za zadanie podpowiedzieć, pomóc poradzić sobie z natłokiem spraw i problemów obecnych w naszym życiu. Jego celem jest znalezienie odpowiedniej drogi, najlepszej dla nas, prowadzącej do szczęścia i spokoju. Zapoznanie się z jego tajnikami znacznie ułatwi uporządkowanie relacji, w których pozostajemy oraz da wskazówki jak postępować w życiu prywatnym i zawodowym.

Kursy Tarota – Szkoła Wróżek

Wróżenia z Tarota może nauczyć się każdy. Kursy wróżenia z Tarota w Szkole Wróżek są dwustopniowe:

  • Kurs Tarota stopień I
  • Kurs Tarota stopień II.

Pierwszy stopień obejmuje naukę wróżenia z dat urodzenia oraz kart Arkana Duże. Drugi z kolei zajmuje się już całą talią. Taki kurs uczy określenia przyszłych zdarzeń związanych z różnymi życiowymi aspektami: miłość, praca, pieniądze, rodzina, zdrowie. Otworzy on także drogę do dalszej samodzielnej nauki i odkrywania możliwości tego niezwykłego zjawiska.

Każdy człowiek posiada zdolności ezoteryczne i ma możliwość wróżenia. Ta tajemna wiedza nie jest łatwa w opanowaniu, a niektórzy studiują ją latami i odkrywają jej kolejne sekrety. Jest ona ściśle związana z rozwojem duchowym.

Kurs Tarota jest jak każdy inny – nauka gry na pianinie lub nauka języka obcego – aby się tego nauczyć, potrzebny jest nauczyciel lub ktoś, kto wprowadzi w podstawy i pokaże sens. Dokładnie tak samo jest z Tarotem. Aby zrozumieć istotę i nauczyć się jak postępować z kartami oraz jakie jest ich znaczenie, można wybrać jeden z kursów, który bardzo ułatwi tę naukę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *