annakempisty.pl

Kosmogram – jaką wiedzę oferuje i jak go czytać?

lut 5, 2022 porady

Wielu z nas szuka odpowiedzi na temat tego kim tak naprawdę jesteśmy. Mimo że wszyscy chcemy wierzyć, że znamy siebie głębiej i że mamy jakieś pojęcie o tym kim jesteśmy, miłe byłoby potwierdzenie naszych teorii czy założeń o nas samych. Duża część ludzi akceptuje, że jest to niemożliwe i idzie przez życie w ogóle się nad tym nie zastanawiając, bądź nie poświęcając tym myślom większej uwagi. Co jeśli jest to jednak możliwe? Z pomocą przychodzi kosmogram.

Czym jest kosmogram?

Kosmogram, nazywany inaczej wykresem urodzeniowym (ang. birth chart), czy horoskopem astrologicznym jest wykresem, który pokazuje ułożenie planet w momencie naszych narodzin. Pozwala nam on odczytać nasze cechy charakteru, predyspozycje oraz słabe i mocne strony. Jest to swego rodzaju mapa naszego życia, mająca na celu pokazać nam w którym kierunku jest nam pisane iść, na co zwracać uwagę, jakie są nasze pragnienia, talenty, lęki oraz to nad czym powinniśmy jeszcze popracować.

Jak poznać swój kosmogram?

Aby samodzielnie poznać swój kosmogram potrzebujemy niewielu, aczkolwiek bardzo konkretnych informacje o sobie. Potrzebujemy wiedzieć gdzie się urodziliśmy, dokładną datę oraz godzinę naszych narodzin. Bardzo ważne jest żebyśmy byli pewni godziny naszych narodzin co do minuty, wtedy uzyskamy najtrafniejszy odczyt. Jeśli już zebraliśmy te informacje, możemy obliczyć nasz komogram na odpowiednich do tego stronach internetowych. Jest to dobra opcja dla osób, które chcą ogólnikowo poznać swój kosmogram, najlepszą oczywiście opcją będzie odwiedzenie profesjonalnego i doświadczonego astrologa, (który także pomoże nam nasz kosmogram odczytać).

Jak czytać kosmogram?

Kosmogram składa się z trzech rzeczy – z planet, znaków zodiaku oraz z dwunastu domów. Czytanie kosmogramu polega na odnalezieniu odpowiedniego oznaczenia, na “mapie” i ustaleniu w którym miejscu się znajduje, co da nam informacje, którą będziemy mogli następnie zinterpretować. Jak to więc wygląda w praktyce?

Na początku szukamy naszego znaku słonecznego. Jest on najczęściej określany kółkiem z kropką w środku. Znajdujemy więc słońce na naszym kosmogramie i patrzymy do jakiego znaku należy. To samo następnie robimy z księżycem oraz pozostałymi planetami, czyli:

  • Merkury (komunikacja)
  • Wenus (życie miłosne)
  • Mars (instynkt)
  • Jowisz (cel)
  • Saturn (odpowiedzialność)
  • Neptun (oświecenie)
  • Pluton (uduchownienie)

Oznaczenia poszczególnych planet, jak i oznaczenia znaków zodiaku możemy łatwo znaleźć, wpisując w wyszukiwarkę właśnie tę frazę.

Kolejnym bardzo ważnym aspektem jest ascendent, czyli tak zwany znak wschodzący. Aby go odnaleźć należy poszukać pierwszego domu, czyli po prostu liczby jeden. Nasz znak wschodzący otwiera wszystkie domy, więc zawsze znajduje się przy pierwszym domu, po lewej stronie.

Następną ważną kwestią przy odczytywaniu kosmogramu są domy. Wyróżnia się kilka rodzajów domów, każdy z nich wskazuje na coś innego. Wyróżniamy kilka rodzajów domów i są nimi: domy kardynalne (ego, rodzina, dom, związki, kariera), domy stałe (majątek, dzieci, przyjaciele), domy zmienne (wiedza, praca, zdrowie, podświadomość), domy dzienne, domy nocne, domy zachodnie oraz domy wschodnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *