annakempisty.pl

GŁUPIEC – WĘDROWIEC, BŁAZEN, DUCH ETERU

lis 30, 2021 porady

Głupiec w Tarocie symbolizuje początek drogi przez życie. Kolejne karty to następne etapy podróży. Głupiec jest jednak nieświadomy swojego losu. Rzeczywistość odbiera tylko za pomocą zmysłów, nie przejmuje się zagrożeniami, a do życia podchodzi entuzjastycznie. Decyzję podejmuje impulsywnie, a jego głowy nie zaprzątają żadne skomplikowane myśli. Karta Głupca jest oznaczona symbolem 0. Często mówi się o tej karcie jako o momencie narodzin.

Cechy Głupca – co symbolizuje?

Głupiec, w zależności od talii kart, jest nazywany również Błaznem lub Wędrowcem. Prowadzi on życie w niepewności. Żyje tu i teraz, nie myśląc o tym, co może wydarzyć się w przyszłości. Idzie dalej, ponieważ nie widzi przeciwności piętrzących się na jego drodze. Głupiec o nic się nie troszczy – jest zachwycony życiem i to mu wystarcza. Nie ma pojęcia, jaki będzie finał jego podróży, jednak w ogóle go to nie obchodzi. Jest też ufny i niezdecydowany. Głupiec to równocześnie wszystko i nic – jest pustką, która ma potencjał, aby powstało z niej wszystko. Karty Tarota zazwyczaj przedstawiają Głupca z workiem na plecach. Znajduje się w nim cała wiedza świata, ale on nie chce z niej skorzystać. Nie wie też, jaki ciężar trzyma na swoich barkach. Karta symbolizuje coś nowego, zmianę dotychczas obranej ścieżki. Może to być nowy związek, nowa praca, zakochanie się w kimś, zapomnienie o trudach przeszłości.

Znaczenie karty Głupiec

Finanse i praca

Jeśli pytamy o finanse, a wypadnie nam karta Głupiec, może to oznaczać, że otrzymamy nową pracę. Karta pokazuje pełną gotowość do zmian – nie powinniśmy się bać zmienienia dotychczasowej drogi życiowej. Często oznacza, że musimy wziąć się do nauki, a wtedy czeka nas przypływ gotówki. Karta Głupiec może też być nowym etapem w pracy. Być może już wkrótce czekają nas nowe doświadczenia, a także znajomości w sferze zawodowej. W wypadku, gdy pytamy o radę, to brzmi ona: nie myśl za dużo i zrób coś spontanicznego. Karta oznacza też głupotę w zarządzaniu pieniędzmi, brak rozwagi oraz impulsywne wydatki. Warto więc zastanowić się nad swoimi finansami – czy przypadkiem nie jesteśmy zbyt rozrzutni?

Miłość

W miłości karta Głupiec oznacza niefrasobliwość. To dopiero etap zbierania nowych doświadczeń – możemy spodziewać się przelotnego zauroczenia, niezobowiązującego flirtu, krótko trwającego, luźnego związku. Głupiec radzi, by niczym się nie przejmować, tak więc jeśli aktualnie bardzo się przejmujemy problematycznym związkiem lub znalezieniem partnera, powinniśmy zostawić te sprawy w spokoju. Najlepiej nie myśleć za dużo i po prostu cieszyć się życiem. W wypadku, gdy obawiamy się wejścia w nową relację, to Głupiec mówi, że warto jest podjąć ryzyko. Należy zapomnieć o przeszłych porażkach, puścić je w niepamięć. Warto jest wierzyć w prawdziwą miłość, być niewinnym i ufnym jak dziecko.

Zdrowie

Karta Głupiec może informować o chorobach związanych z wiekiem dziecięcym, a w związku z tym – również o chorobach wrodzonych. Odpowiada też za układ nerwowy. Istnieje możliwość nabawienia się kontuzji, które zwykle przytrafiają się, gdy jesteśmy nieuważni. Może to być złamanie, zwichnięcie lub skręcenie, a także różnego rodzaju stłuczenia.

Głupiec w pozycji odwróconej

W wypadku, gdy Głupiec pokazał się nam w pozycji odwróconej, możemy mieć pewność, co oznacza. Niestety nie świadczy to o nas za dobrze. Odwrócony Głupiec to głupota, niepotrzebna brawura, lenistwo, ignorowanie obowiązków oraz problemów. Należy jak najszybciej przestać ignorować ciężkie aspekty życia oraz rozwiązać nawarstwiające się kłopoty. Może też oznaczać, że obawiamy się utracić kontrolę nad życiem, w związku z czym ograniczamy zarówno siebie, jak i innych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *