annakempisty.pl

Dlaczego ludzie chodzą do wróżek?

paź 5, 2021 porady

Popyt na usługi wróżbiarskie jest na stałym, bardzo wysokim poziomie. Mimo kolosalnego rozwoju cywilizacyjnego i rozkwitu nauk ścisłych, ludzie w dalszym ciągu korzystają z pomocy tarocistów, wróżek i jasnowidzów. Skąd ten paradoks? Z jakich powodów ludzie chodzą do wróżek i czy można się od nich uzależnić? Jak wygląda przekrój społeczny stałych klientów gabinetów wróżbiarskich i czy biznes oparty na wróżbach ma przed sobą świetlaną przyszłość?

Racjonalne powody

Wróżby kojarzą się z dawnymi czasami, gdy naturalne zjawiska tłumaczone były ingerencją sił wyższych. Myśląc o klientach wróżek, nasuwa się przypuszczenie, że są nimi ludzie niewykształceni, którzy nie rozumieją świata, w którym żyją. To bardzo wygodne wyjaśnienie zjawiska, ale dalece zmyłkowe. Bezpośrednie powody kontaktowania się z wróżkami są na wskroś racjonalne, jakkolwiek to nie brzmi. Fundamentalna jest ciekawość tego, co pojawi się w kartach, a dochodzą do tego inne czynniki. Ludzie korzystają z usług wróżek, gdy stoją przed ważnymi problemami życiowymi. Mogą się one wiązać ze sferą zawodową lub prywatną. Mając problem z podjęciem konkretnej decyzji, zasięgają rady specjalistki od kart i wróżenia. Wróżki spełniają również naturalną potrzebę wygadania się przed drugim człowiekiem. Ludzie, niezależnie od wieku i płci lubią wyrzucić z siebie to, co mają w sercu, ale wstydzą się zapisać do psychoterapeuty. Nieumiejętność radzenia sobie z emocjami w sytuacjach kryzysowych to kolejny powód zgłaszania się do wróżek. Częstym gościem wróżbitów są kobiety i mężczyźni, którzy doznają rozczarowania miłosnego lub innej turbulencji życiowej. Pragną pocieszenia i z tego powodu korzystają z takich usług.

Profil klienta wróżek

Wbrew pozorom klientami wróżek i wróżbitów nie są ludzie, którzy przespali proces edukacji. Jak informują specjalistki od stawiania kart tarota, zgłaszają się do nich ludzie w różnym wieku i statusie społecznym. Pomocy u wróżek szukają zarówno gospodynie domowe z małych wiosek, jak i managerowie międzynarodowych firm. Szukają tam pocieszenia, wysłuchania i porad. Niektórzy z nich determinują swoje przyszłe kroki zawodowe od tego, co powiedzą karty. Wiele spośród wróżek to zawodowe psycholożki, które spełnią tę samą funkcję, co specjalistki w gabinetach psychoterapeutycznych. Bardzo często zgłaszają się do nich ludzie z wyraźnymi problemami psychicznymi. Uzależnienie kojarzy się z substancjami odurzającymi l środkami psychoaktywnymi, jednakże uzależnić się można również od konkretnych zachowań. Uczciwe wróżki odsyłają takich klientów na przymusowy detoks od wróżenia.

Lukratywny biznes wróżbiarski

Wróżbiarstwo jest niezwykle lukratywnym sposobem na biznes i ma przed sobą świetlaną przyszłość. Ludzie potrzebują pocieszenia i szukają nadziei w kryzysowych sytuacjach. Biorąc pod uwagę naturę klienta, podobną branżą jest coaching. Jedną z ważniejszych sekcji w prasie są horoskopy, a drzwi gabinetów wróżbiarskich praktycznie się nie zamykają. W Internecie jest sporo kanałów wróżbiarskich z podanymi adresami mailowymi do wróżek, a w telewizji nie brak programów ezoterycznych. Natura człowieka jest niezmienna, a wróżki dostarczają tego, czego potrzebuje. Jak to się mówi, gdzie popyt, tam podaż.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *