annakempisty.pl

Co układ planet mówi o naszym życiu ?

mar 10, 2022 porady

Planety są rozmieszczone w układzie słonecznym nie przypadkowo. W chwili narodzin każda z nich znajduje się w pewnej pozycji, która wpływa na przyszłość. Układy planet pozwalają uzyskać wiele cennych informacji odnośnie ludzkiej świadomości i życiu. Poszczególne planety odpowiadają ze inne sfery, a także konkretne emocje i pragnienia. Ich konkretny układ nie jest bowiem przypadkowy. Warto bliżej przyjrzeć się temu, jaki wpływ mają ona na życie i co o nim mówią.

Symbolika poszczególnych planet

Planety rządzą przede wszystkim poszczególnymi znakami zodiaku. Wszystko zależy od tego, w jakiej pozycji znajdowały się w chwili narodzin człowieka. Ich kolejność jest natomiast bardzo cennym źródłem informacji o każdym z nich.

Słońce

Słońce nie jest co prawda planetą, ale to od niego początek bierze cały układ słoneczny. Jest to symbol odwagi, pewności siebie oraz śmiałości. Słońce jest symbolem znaku zodiaku, jakim jest Lew.

Merkury 

Jest to planeta symbolizująca rozsądek, umiejętność analitycznego myślenia i dobrą komunikację. Patronuje ona osobom urodzonym pod znakiem Bliźniąt i Panny. Merkury to także symbol tego, że działanie jest następstwem pomysłu, jaki zrodził się w głowie.

Wenus

Wenus to planeta związana z kreatywnością, a także dużymi emocjami. Nie bez przyczyny jest nazywana również planetą miłości. Uważa się, że osoby urodzone pod Wenus, czyli Byki i Wagi obdarzone zostały dodatkowymi atutami w postaci atrakcyjnego wyglądu, który przyciąga uwagę innych. Planeta ta oznacza także, że w chwili pojawienia się myśli wywołuje ona dobre lub złe emocje. W przypadku tych pierwszych ich powstanie uruchamia cały proces kreatywnego myślenia.

Mars

Jest to planeta będąca symbolem działania. Jeśli po przeanalizowaniu myśli i związanych z nią emocji dochodzimy do wniosku, że może ona przynieść nam korzyść to przechodzimy do działania. Jest to patron osób urodzonych pod znakiem Barana i Skorpiona.

Jowisz

Jowisz symbolizuje optymizm, czerpanie radości z życia oraz poczucie szczęścia. Zachęca do działania i pozwala dostrzec przyszłość malującą się w jasnych barwach. Planeta ta daje siłę do dalszego działania i realizowania swoich pomysłów na życie. Jest on patronem Strzelców.

Saturn

To kolejna planeta w układzie słonecznym. Rządzi znakami Wodnika i Koziorożca. Jego wpływ przynosi jednak pewne ograniczenia zamiast okazji. Symbolizuje pojawiające się na drodze do sukcesu przeciwności i przeszkody. Są one związane przede wszystkim z obowiązującymi normami społecznymi.

Uran

Jest to symbol tego, że po pewnych przeciwnościach przychodzi nagły zwrot i pojawiają się w życiu nowe okazje i możliwości. Kreatywne myślenie pomoże dążyć do wyznaczonego celu. Uran to planeta Wodników.

Neptun

Jest to planeta marzycieli urodzonych pod znakiem Ryb. Oznacza ucieczkę w świat fantazji i własnej wyobraźni. Wskazuje również moment, w którym myślenie zaczyna wykraczać poza ogólnie przyjęte normy.

Pluton

Ostatnia planeta jest symbolem tego, co ukryte. Pozwala ona odrodzić się na nowo i posiąść wiedzę wykraczającą poza ludzkie możliwości. Pluton to patron Skorpionów.

Jak analizować ułożenie planet?

Ułożenie planet symbolizuje przede wszystkim drogę człowieka, jaką musi pokonać, aby dotrzeć do ustalonego przez siebie celu. Każda z nich odpowiada za inny etap tej podróży. Dążenie do spełnienia własnych marzeń związane jest także z wieloma przeszkodami, jakie pojawiają się na naszej drodze. Wychodząc poza schematy myślowe można je jednak skutecznie pokonać i poznać to, co głęboko ukryte.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *