annakempisty.pl

Ascendent – jak go obliczyć i na co wpływa?

lut 28, 2022 porady

Ascendent jest to pojęcie występujące w astrologii. Inaczej nazywany jest znakiem wschodzącym. Definiuje się go jako punkt ekliptyki wschodzący w konkretnym miejscu na Ziemi i o określonym czasie. Jest zależny od współrzędnych geograficznych danego zdarzenia takich jak narodziny człowieka i od dokładnego czasu tego zdarzenia. Zakłada się, że nowy znak zodiaku pojawia się na wschodnim horyzoncie co około dwie godziny, co oznacza, że ascendent zmienia się właśnie wtedy. Nachylenie ekliptyki sprawia, że na polskiej szerokości geograficznej najwolniej, czyli co około trzy godziny wschodzi znak Panny, a najszybciej, czyli co około godzinę znak Ryb. W ciągu całej doby ascendent pojawia się w każdym znaku zodiaku. Wg źródeł astrologicznych jest jednym z najbardziej czułych punktów horoskopu.

W czym przejawia się ascendent w życiu codziennym?

Ascendent ma wpływ na wiele rzeczy, takich jak wygląd człowieka i jego osobowość oraz jego relacje z otoczeniem. Często jest nazywany drugim znakiem zodiaku. W horoskopie urodzeniowym występuje pod postacią poziomej strzałki skierowanej w lewo. W życiu codziennym często następuje zdziwienie, gdy ktoś zachowuje się w ten czy inny sposób, co jest niezgodne z jego znakiem zodiaku. Zazwyczaj jednak, gdy mówi się o jakichś konkretnych cechach charakteru wówczas wychodzi na to, że dana osoba zachowuje się zgodnie z jego ascendentem. Ludzie zazwyczaj zachowują się różnie w zależności od sytuacji i otoczenia. W domu, w grupie osób bliskich są śmiali i otwarci, a w przypadku nowo poznanych osób wykazują się spokojem i stonowaniem albo odwrotnie. W jednym wypadku dana osoba zachowuje się tak jak wynika z jej znaku zodiaku, a w drugim typowo dla znaku wschodzącego. Mówi się, że ascendent często jest powodem, dla którego ktoś wybiera taką, a nie inną ścieżkę życiową, czy zawodową. Zazwyczaj od urodzenia ze względu na czyjeś cechy charakteru ludzie odbierają kogoś w taki czy inny sposób i dlatego właśnie te osoby podejmują konkretne decyzje, w kwestii zawodu, czy doświadczeń.

Jak obliczyć swój ascendent?

Do obliczenia ascendentu potrzebnych jest kilka informacji. Zazwyczaj wystarcza podanie daty urodzenia i godziny przyjścia na świat, aby dowiedzieć się jaki ascendent był wtedy widoczny. Niekiedy kalkulator do wyliczenia znaku wschodzącego potrzebuje także danych na temat miejsca urodzenia. Najlepiej zrobić wylieczenia w specjalnym kalkulatorze lub skorzystać z porady osoby z branży ezoterycznej. Można też zrobić użytek z kosmogramu. Jest to tablica kołowa lub tabelka, na której pokazane są wykresy ułatwiającego odkrycie własnego ascendentu.

Ascendent w znakach zodiaku

Znaki ogniste tj. Baran, Strzelec i Lew charakteryzują się bezpośredniością i pewnością siebie. Mają w sobie mnóstwo energii i starają się zrobić wszystko, żeby zostawić po sobie ślad. Znaki powietrzne, czyli Bliźnięta, Wodnik i Waga są dociekliwe i przyjaźnie nastawione do świata. Lubią wyrażać siebie. Znaki wodne czyli Skorpion, Ryby i Rak to empaci, podatni na otoczenie, a dla znaków ziemskich tj. Koziorożca, Panny i Byka niezwykle ważną rolę odgrywa świat materialny i fakty. Mocno stąpają po ziemi i wspierają innych w trudnych sytuacjach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *